چگونه بهترین رنگ برای دکوراسیون منزل خود را انتخاب کنیم

Color-Picker-Guide-Home-Decoration (1).jpg 

مبلیما در این مطلب قصد دارد به شما ترکیب های متفاوتی از رنگ های طبیعی و ایده هایی برای استفاده از آن ها در دکوراسیون منزل را معرفی کند؛ در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

یکی از مشکلات مهم خانه های ایرانی، بر اساس مشاهدات مشاورین ما در مشاهده های صورت گرفته، استفاده از ایده های رنگی یکنواخت و محتاطانه با رنگ های تکراری و خنثی است. اگر شما هم با چنین مساله ای روبرو هستید و علاقه دارید رنگ های جدیدتر و خاص تری را امتحان کنید، این مطلب برای شما نوشته شده است.

 

ترکیب رنگ نعناعی + صورتی گل مریم

Color-Picker-Guide-Home-Decoration (6).jpg

اگر ترکیب رنگ های نزدیک به هم برایتان یکنواخت شده است و تمایل دارید از تضاد رنگ های لطیف در فضای منزلتان استفاده کنید، یکی از گزینه ها ترکیب رنگ سبز سرد نعناعی و صورتی ملایم گل مریم است. می توانید از از این رنگ ها برای روح بخشیدن به فضایی با رنگ های سرد و خنثی(مثل خاکستری و سفید) استفاده کنید. برای مثال، دیواری شاخص به رنگ صورتی روشن ایجاد کنید و کوسن ها و لوازم دکوراتیو منزلتان را به رنگ سبز نعناعی انتخاب کنید.

اگر خواستید رنگ سومی به این فضا اضافه کنید، لکه های مشکی می توانند انتخاب مناسبی باشند.در یکی از مطالب پیشین سایت دیوار شاخص را به شما معرفی کرده ایم. مطالعه ی این مطلب می توان به شما در ایده پردازی برای استفاده از رنگ ها در خانه کمک کند.

 

ترکیب رنگ انبه ای + یاسی

Color-Picker-Guide-Home-Decoration (8).jpg

اگر فضای نشیمن منزلتان روشنایی نسبتا مناسبی دارد و مساحت آن نیز بیش از ۳۰ متر مربع است، ترکیب رنگ انبه ای و یاسی ملایم می تواند برای شما راهگشا باشد. یاسی روشن فضا را وسیع و آرامش بخش جلوه می دهد و رنگ انبه ای با تضاد ملایمی که با یاسی دارد، باعث می شود فضایی آرام اما با انرژی، سنگین و در عین حال شاد داشته باشید.

در ایجاد این ترکیب دقت داشته باشید که رنگ یاسی سطح بیشتری را نسبت به زرد در بر بگیرد، برای مثال دیواری به رنگ یاسی و مبل انبه ای ترکیب مناسبی ایجاد می نمایند. اما نسبت برعکس در این حالت، سبب چیرگی رنگ زرد بر یاسی می شود و نتیجه ی جذابی به دست نخواهد داد.

 

پرتقالی + رنگ شکوفه های صورتی

Color-Picker-Guide-Home-Decoration (7).jpg

این ترکیب رنگی می تواند برای فضاهایی که رنگ ندارند مناسب باشد. استفاده از این رنگ ها به عنوان چاشنی و به صورت لکه های رنگی، می تواند فضا را پرانرژی و خاص کند. این چاشنی ممکن است یک مبل تک باشد، حاشیه پرده، یک گلدان یا عناصر دکوراتیو دیگر. اما دقت داشته باشید که این رنگ ها را در سطح زیاد و یا به عنوان پس زمینه به کار نبرید، چرا که بر فضا غلبه می کنند و شدت آن ها باعث می شود فضاهایی با مساحت و روشنایی محدود نامتناسب و بسته جلوه کنند. 

 

ترکیب رنگ بنفش یاسی+ لیمویی

Color-Picker-Guide-Home-Decoration (5).jpg 

یکی  دیگر از از ترکیب رنگ های متضادی که می توانید در دکوراسیون به کار بگیرید، ترکیب  رنگ های بنفش یاسی و لیمویی است. استفاده از این دو رنگ می تواند آرامش یاسی و انرژی رنگ زرد را همزمان وارد فضا کند. این ترکیب هم برای فضاهایی با مساحت محدود هم برای فضاهای وسیع کاربرد دارد. لازم است در این همنشینی دقت داشته باشید که یاسی به عنوان رنگ زمینه و زرد به عنوان چاشنی رنگی استفاده شود و نسبت رنگ زرد در فضا بیش از حد نباشد.

 
 

ترکیب رنگ هلویی + پسته ای برای دکوراسیون خانه

 Color-Picker-Guide-Home-Decoration (4).jpg

پیشنهاد دیگر می تواند ترکیبی گرم و صمیمی باشد، هلویی رنگی گرم است و پسته ای از جمله سبزهایی است که به خاطر درصد بیشتر رنگ زرد، کمی گرم محسوب می شود. به همین سبب این ترکیب می تواند فضا را بهاری و آرامش بخش و در عین حال پر انرژی جلوه بدهد. بهتر است رنگ سبز استفاده شده حتی الامکان گرم تر باشد و به تصویر سمت راست نزدیک باشد.همچنین مناسب است رنگ های دیگری که در فضا استفاده می شوند روشن باشند و رنگ های تیره کمتر در فضا حضور داشته باشند.

 
 

ترکیب رنگ هندوانه ای و توت فرنگی

 Color-Picker-Guide-Home-Decoration (3).jpg

شما می توانید در ایده پردازی برای ترکیب رنگ ها در دکوراسیون منزلتان از طبیعت الهام بگیرید. به ترکیب رنگ در میوه هایی مثل هندوانه و توت فرنگی نگاه کنید. اگر دوست دارید دکوراسیون منزلتان شاد و دارای رنگ های برجسته باشد، می توانید از مبل ها و عناصری به رنگ توت فرنگی یا هندوانه استفاده کنید و از انواع گونه های سبزرنگ و گیاهان برای تکمیل این دکوراسیون تابستانه کمک بگیرید.

 
 

ترکیب رنگ لیمویی + تمشکی

Color-Picker-Guide-Home-Decoration (2).jpg

ترکیب دو رنگ لیمویی ملایم و تمشکی فضایی بسیار روشن و پر انرژی را ایجاد می کند. اگر به دنبال رنگ سومی برای ترکیب با این دو رنگ می گردید، ما رنگ آبی بلوبری را به شما پیشنهاد می کنیم.