در هنگام خرید مبل راحتی به این 13 نکته مهم توجه کنید

13-tips-to-buy-a-stylish-sofa (4).jpg

  آیا شما درفکر خرید مبل راحتی شیک هستید؟ قبل از اینکه با فروشنده برسر قیمت مبل راحتی به توافق برسید با استفاده از نکاتی که در این مطلب می خوانید می توانید یک مبل راحتی بزرگ و عالی و با قیمت مناسب خرید کنید. با ما همراه باشید و در هنگام خرید مبل این 13 نکته را حتما بررسی کنید. با این حال، قبل از اینکه شما حتی برای یک مبل راحتی بخرید، به سبک شخصی خود فکر کنید و مبلی را انتخاب کنید که برای خانه تان خوب باشد. اندازه و مقیاس را در نظر بگیرید و هرگز فراموش نکنید که برای اینکار باید اندازه گیری کنید. انتخاب رنگ و پارچه مبل هم بسیار مهم است و انتخاب رنگ مناسب، بافت،پارچه مناسب برای مبل همه بخش هایی از یک الگو کامل است.

 

پس از همه، بیشتر انتخاب های مبل بر اساس پارچه آن به وجود می آید پس این فاکتور مهم را از دست ندهید. این راهنمایی های خرید مبل جدید کمتر به انتخاب پارچه پرداخته است و بیشتر به یکی دیگر از جنبه های خرید مبل می پردازد، یعنی کیفیت یک مبل.

13-tips-to-buy-a-stylish-sofa (10).jpg
 
 • چارچوب مبل نباید آویزان یا خراشیده شود، باید محکم باشد و کاملا روی کف قرار بگیرد. چارچوب های شیبدار یا خمیده به معنی عدم استحکام در کار هستند، در حالی که یک قاب قوی به این معنی است که عمر مبل راحتی شما بیشتر طول خواهد کشید.
13-tips-to-buy-a-stylish-sofa (6).jpg 
 • قاب و تمام گوشه ها باید به خوبی پوشیده شوند. دست خود را روی آنها بگذارید تا مطمئن شوید که تمام گوشه ها به خوبی پوشیده شده اند .مطوئن شوید که گوشه های مبل به اثاثه یا لوازم دکوراسیون داخلی چسبیده نخواهد شد ، همچنین بیشترین اصطکاک برای پارچه ای است که قاب را پوشش می دهد.
 • مبل را از پشت برگردانید و داخل آن را فشار دهید تا مطمئن شوید که توخالی نیست.
13-tips-to-buy-a-stylish-sofa (3).jpg 
 • اگر شما یک مبل راحتی شیک یا مبل راحتی بزرگ را خریداری می کنید، تمام مکانیسم ها باید همواره بررسی کنید.بی سروصدا بودن مبل-قابل جابه جایی بودن-تقارن داشتن و بسیاری موارد دیگر که باید آنها را در فروشگاه و در هنگام خرید مبل چک کنید.
 13-tips-to-buy-a-stylish-sofa (7).jpg
 • اگر در هر بخش از مبل فلزی وجود دارد، بازرسی کنید تا ببینید که صاف و بدون لبه های تیز است. تمام اجزای متحرک روی یک مبل راحتی باید به طور کامل توسط پارچه پوشیده شوند تا از پاره شدن جلوگیری شود .مبل شما باید هیچ صدمه ای به خودتان یا به اثاثه ی منزل وارد نکند.
 13-tips-to-buy-a-stylish-sofa (1).jpg
 • روی مبل بنشینید، پشت مبل خود را چک می کنید، هیچ ضربه یا شی سختی باید در آن وجود داشته باشد. کف دست خود را روی آن بگذارید. ضربه هایی را به آن وارد کنید و نقاط ضعف و قوت رویه مبل خود را به خوبی بررسی کنید ،به خاطر اینکه اگر چیزی در آن باشد به زودی احساس ناراحتی در آن  می کنید.
13-tips-to-buy-a-stylish-sofa (2).jpg 
 • کوسن های مبل باید فشرده و انعطاف پذیر باشند و به راحتی در محفظه ی صندلی قرار گیرند. علاوه بر این، بالشتک ها باید پس از فشار دادن و بیرون رفتن، شکل خود را دوباره بازیابی کنند. یک کوسن که در هنگام فشار دادن باقی می ماند،پی از مدتی زمانی که روی آن نشسته اید ناخوشایند به نظر می رسی و موجب احساس ناراحتی می شود. کوسن هایی که به راحتی در جای مناسب قرار نمی گیرند، شکل خود را به سرعت از دست می دهند و لبه ها به نظر می رسد ناخوشایند است.
 • مبل ها باید راحت باشند و برای چیدمان مبلمان، در همه موقعیت های مختلف راحت باشند. مبل های عمیق یا کم عمق را بسته به قد خود انتخاب کنید. یک فرد بلندتر به کرسی های عمیق نیاز دارد.
13-tips-to-buy-a-stylish-sofa (5).jpg 
 • بازوها نباید حرکت کنند و یا جابجا شوند ، و اگر آنها را محفوظ نیستند ، آنها باید به خوبی پوشیده شوند.
 • اگر هر دکمه ای در مبلمان وجود دارد، بررسی کنید که ببینید امن است. دکمه های شل و ضعیف به زودی کنده خواهند شد و مبلمان شما جلوه بدی خواهد گرفت.
 13-tips-to-buy-a-stylish-sofa (9).jpg
 • درست همانطور که در لباس های شما الگوهای راه راه ها باید با درزها مطابقت داشته باشند.مبل شما هم باید همینطور دوخته شده باشد. اگر چه ممکن است چشم شما را اذیت نکنند، الگوهای یا نوارهای متناقض به شما حس یک حس گنگ و نامفهوم می دهند. نوارهایی که در درزها مطابقت دارند یک مبل را بسیار شیک و زیبا نشان می دهند.
 • الگوی اصلی پارچه مبل باید در وسط باشد.اگر گل های پارچه و یا الگوی آن نامتقارن و بد دوخته شده بود بدانید که ان مبل از کیفیت پایینی برخوردار است.
leathercraft_sofa_interior_v.jpg

 • به دلایل آتش سوزی، برچسب UFAC آن را نگاه کنید، که نشان می دهد سازنده مبل، آن را مطابق با روش های UFAC ساخته است. UFAC یا شورای اقدامات مبلمان اثاثه یا لوازم داخلی در سال 1978 تأسیس شد و هدف آن ساخت مبلمان و اثاثیه ای است که در مقابل آتش گرفتگی مقاوم است . UFAC ادعا می کند که از زمان اجباری شدن این استانداردها شمار آتش سوزی های خانوار به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافته اند.